Чижевський: «В Туреччині буде награватися основний склад»

Головний тренер «Агробізнеса» Олександр Чижевський – про перший етап підготовки.

– Олександре Артемійовичу, ви прийняли команду приблизно місяць тому. Мабуть мали про неї поверхневе уявлення. Тепер, протягом місяця попрацювавши з футболістами, що можете сказати про Агробізнес?

– Як би не було, команда на два очки відстає від першого місця, знаходиться в лідируючій групі – це багато про що говорить. Переді мною працювали тренери, які прищепили команді комбінаційний футбол. Футболісти не б’ють “куди попало”, а намагаються грати у футбол. Зрозуміло, що кожний новий тренер, що приходить в команду, має своє бачення. В мене теж є своє бачення у футболі, і я заставлятиму гравців виконувати те, що хочу бачити на футбольному полі. Зрозуміло, що певні позиції ми змінимо, тому що хочеться, щоб на флангах була швидкість, тому що без швидкості зараз немає футболу. Якщо ми хочемо вибігати в контратаки – нікуди без цього не дінешся. Це є нормальне явище. Сучасний футбол – це коли є швидкість.

На сьогоднішній день маю інформацію про всіх футболістів і далі вже працюватимемо в Туреччині. У першій частині збору ми надаватимемо «50 на 50» ігрової практики усім футболістам, щоб мали однакове навантаження,  вже на другому етапі підготовки в Туреччині буде награватися основний склад.

– По першому етапу підготовки, що пройшов у рідних стінах – чи вдалося виконати усе заплановане? Чи задоволені тренувальним процесом?

– Я задоволений першим етапом підготовки, тому що програму, яку ми планували на початках, виконали в повному обсязі. Як в частині бігової роботи, так і в іграх. Жодна гра не зірвалася. Більше того, планували п’ять матчів, а зіграли шість. Та шоста гра, друга з Поділлям за ліком, була призначена додатково, щоб визначитися з новачками, тому що ніяк не могли прийняти рішення по деяких футболістах на перегляді. То ж ця гра дала нам багато інформації й ми після цього матчу розпрощалися з людьми, які на нашу думку нам не допоможуть.

– Нещодавно ми підписали Козьбана та Захарченка, але досі не бачили їх у складі Агробізнеса…

– Мені б хотілося як головному тренеру побачити зараз їх потенціал. Але по Козьбану і Захарченку було достатньо інформації, щоб прийняти рішення одразу підписати повноцінний контракт, без перегляду. Тому що я добре знаю їх можливості і впевнений, що вони нам допоможуть у весняній частині сезону, і в подальшому.

– Протягом контрольних матчів було цікаво спостерігати гру окремих гравців на різних позиціях, ви багато експериментували. Що цікавого винайшли з цих проб? Чи відкрили якісь нові здібності та потенційні можливості гравців?

–  У першому колі на флангах в Агробізнесі грали Черненко і Семенюк, брати Когути практично не приймали участі. Тому мені було цікаво перевірити цих двох футболістів, бо з такими даними, які вони мають, і швидкість, і дриблінг, гріх це не використовувати на флангах. За рахунок швидкості вони можуть втекти, пришвидшити розвиток атаки. Черненка ми зараз використовуємо в середині. Знаємо, що він може притримати м’яч, може віддати гостру передачу врозріз.  Ще раз говорю, ми шукаємо оптимальний варіант, щоб той чи інший футболіст приніс максимальну користь на футбольному полі. Якщо має дриблінг, немає швидкості – оптимальне місце десь всередині, якщо має швидкість – чому б не використовувати на фланзі.

Як для крайнього нападника, так і крайнього захисника має бути швидкість. Якщо її немає, то це проблема для тренера. Тому ми трохи тасували склади, щоб отримати інформацію і вже в Туреччині визначитись, хто на що здатний. Вже матимемо картинку і ліпитимемо оптимальний склад.

– Якщо окинути поглядом глядача, то брати Когути останні два матчі відіграли дуже непогано, зокрема в останньому матчі взяли  участь в обох забитих м’ячах. Микола змусив помилитися захисника у моменті з першим голом, а Іван заробив пенальті…

– Для того, щоб футболіст прогресував, йому треба грати. Завжди так було, є  і буде. Якщо тренер довіряє футболісту, то і футболіст буде прогресувати, і сповна віддаватися. Тим більше, у випадку з Когутами, якщо мати такі хороші якості як швидкість, то все решту – в їхній голові і в їхніх ногах. Вони мають розуміти, що є шанс зачепитися і вирости в хороших футболістів.

– В деяких матчах ви використовували схему з двома номінальними нападниками. Чи не виключаєте застосування такої схем в Перші лізі?

– У футболі немає такого, що одну схему вибрав і граєш. Потрібно пристосовуватись до різних схем. Чи то буде 4-3-3 чи 4-4-2 чи 3-4-3… В будь-який момент, навіть в процесі матчу команда має бути готовою перебудуватися в ту чи іншу схему. Тому ми й надалі будемо використовувати різні варіанти.

Також будемо виходити з того, які в нас в наявності на сьогоднішній день футболісти. Яка схема гри приноситиме найбільшу користь в тій чи іншій ситуації, застосовуватимемо.

Також аналізуватимемо матчі суперників, проти кого гратимемо, і будемо підлаштовуватися.

– Ви вже згадали про турецький збір. Чи є ще якісь особливості підготовки у Туреччині?

– Перш за все, зрозуміло, хочеться вийти на зелене поле. І працювати в хороших умовах над різними аспектами футболу. Над тактичними схемами, тактикою. Тому що у Волочиську ми такої можливості не мали, тренуючись на майданчику 40х30. Скажімо, хотіли тренувати розвиток атаки, вихід з оборони в атаку, чи, навпаки, перебудову з атаки в оборону. Щоб футболісти до автоматизму знали, що вони мають робити  конкретні ситуації в тій чи іншій зоні. Звісно всі ці напрацювання мають відбуватися на стандаотному  полі. Все це потрібно напрацювати, щоб футболіст потім не говорив, що не знав як правильно зіграти в певному моменті.

Звісно й стандартні положення потрібно награвати. Від них в сучасному футболі багато чого залежить.  Для цього і є ці збори в Туреччині. Щоб у природніх умовах на стандартному полі сповна виконати навчання цих та інших важливих компонентів футболу.

fcab.com.ua

You May Also Like