Чижевський: «Мене тішить, що футболісти розуміють наші вимоги»

Головний тренер «Агробізнеса» Олександр Чижевський – про перший етап турецького збору.

– Пройшли перші десять днів навчально-тренувального збору в Туреччині, як працювалося в цій частині підготовки до сезону в Туреччині?

– В загальному я задоволений підготовкою на цьому етапі, тому що створені хороші умови підготовки. Почали тренуватися на великому полі, чого нам не вистачало у Волочиську. Щоб, зокрема, працювати над тактичними навичками. Але це нормальне явище. Тому що у Волочиську ми закладали фундамент фізичної готовності, а вже в Туреччині працюємо більше над тактикою. Зрозуміло, що десь поєднуємо цю роботу з фізичною підготовкою.

Футбольні поля, на яких займалися, можна сказати, в задовільному стані. Хотілося б кращих, але для цієї пори року можна вважати поля нормальними. Вони дають нам можливість відпрацьовувати ті тактичні моменти, які ми хочемо бачити в іграх чемпіонату. А найголовніше тішить те, що практично всі футболісти в строю, ніхто за цей період не випав. Хіба що Захарченко має міні-травму, але думаю, що вже з неділі (1 березня) він буде працювати в загальній групі.  І я як тренер, мав можливість переглянути всіх футболістів, перевірити хто на що здатен, на кого перш за все можу опиратися в чемпіонаті в другому колі.

В нас хороші умови як для проживання, так і для роботи. Для силової роботи є тренажерний зал, для реабілітації, відновлення після тренувань та ігор – басейн та сауна. В комплексі, в якому ми тренувалися в ці перші 10 днів, є вісім тренувальних полів з хорошими газонами, на яких можна повноцінно тренуватися. І ще одна важлива складова, що погода дозволяла повноцінним заняттям. Бо іноді в цю пору року в Туреччині буває, що дощ може «зарядити» на три-чотири дні і кілька днів випасти з тренувального процесу команди. Але, слава богу, це нас поки що оминуло і все, що запланували на цьому етапі, ми змогли виконати.

– На сьогодні відбулися два спаринги з командами із найвищих дивізіонів Казахстану та Білорусі. Чи задоволені проведеними матчами?

– В загальному задоволений тими спарингами. На двох етапах, починаючи ще з 1 лютого, ми експериментували, награвали різні тактичні схеми. І я від двох перших матчів у Туреччині отримав додаткову інформацію по наших нових напрацюваннях, про те, як футболісти їх сприймають, як їм вдасться їх реалізовувати.

Футболісти виконували те, що ми їх просили, як в атаці, так і обороні. Єдиний неприємний осад залишився, що ми програли команді з Казахстану. Але результат був зовсім не по грі, тому що в цьому матчі ми мали перемогти десь в три м’ячі. Але, на жаль, через власну помилку при пропущеному м’ячі та через нереалізований пенальті ми програли 0:1. Та ще раз кажу – з кожної гри, з кожної перемоги, з кожної поразки, треба до уваги брати різні моменти, як позитивні, так і негативні. Позитивні, – щоб «складати в скарбничку» здобутків, щоб футболісти мали до чого прагнути, а від негативу треба позбавлятися, виправляти помилки, і рухатися далі.

– Зате в наступному матчі, з білоруською Іслоччю, Агробізнес не лише переміг, але й показав достойну гру. Обидва голи були трудовими, в результаті награних комбінацій. Які ваші загальні враження від цього поєдинку?

– Якщо взяти першу та другу гру в Туреччині, то, як я казав, з кожною грою команда повинна добавляти. Це і проявилось з Іслоччю. Те, що ми напрацьовували на тренуваннях, футболісти перенесли на гру. Ці моменти, що ми використали в цьому матчі – саме напрацьовання на тренуваннях командної тактики в атаці. І мене тішить, що футболісти розуміють наші вимоги і реалізують в реальних футбольних поєдинках.

– У минулому інтерв’ю ви говорили, що в перших двох поєдинках надасте однакову ігрову практику кожному гравцю, а далі будете формувати основний склад команди. Чи достатньо інформації дали тренерському штабу ці поєдинки і чи вже маєте уяву про кістяк майбутньої команди?

– Я вже маю картинку по кожному гравцю, тому що, якщо брати з першого дня, коли ми зібралися, 20 січня, то ми вже провели сім матчів, не беручи до уваги додатковий матч з Поділлям. Як правило, у цих матчах однакову ігрову практику надавали всім футболістам, зазвичай по 45 хвилин.

Якщо взяти тих футболістів, які грали в першому колі, то в кожного тренера є своє бачення по кожному гравцю, хто на якій позиції має грати і які функції виконувати. В мене є своє бачення по деяких футболістах, хотілося побачити їх на різних позиціях і оцінити їх якості.

На останній частині зборів ми будемо в наступній першій-другій грі більше ігрового часу надавати певним футболістам, можливо хвилин по 70, а в двох останніх гратиме той склад, який практично виходитиме в стартових іграх чемпіонату, де вони повинні витримувати 90 хвилин гри.

– Кілька днів тому назад ми підписали Сергія Косовського, ще з одним гравцем, що перебував у нас на перегляді, розсталися. Чи допускаєте ще перегляд певних гравців під час турецького збору, адже тут перебуває чимало команд і немає проблем ще когось переглянути?

– Будь-який тренер ніколи б не відмовився, якщо буде під рукою якийсь хороший гравець, потенційний новачок його команди… Якщо я буду впевнений, що цей гравець може успішно влитися в нашу команду і я можу взяти його вже без перегляду – тоді такий варіант ми будемо розглядати.

Щоб приїжджали футболісти на перегляд в нас вже немає часу. Бо прийшов період награвання основного складу. Тобто, це буде лише в тому випадку, коли в нас буде вже готовий сформований гравець. Але самі розумієте, що знайти такого футболіста зараз вже нереально, тому що Прем’єр-ліга вже почала грати, через три тижні вже стартує і Перша ліга, і Друга.

– Вчора ви переглядали наживо матч Рух – БАТЕ. Львівський Рух – наш перший суперник у весняній частині чемпіонату. Наскільки важливим буде цей стартовий матч для Агробізнеса і чи робитимете в подальшій підготовці якісь акценти, зважаючи на свого першого суперника?

– Звісно, будемо переглядати і наступні ігри, де буде грати Рух. Зрозуміло, що зараз схема гри Руху зміниться, порівняно з тим що було восени. Тому що Кучук грав по одній схемі, Бакалов гратиме по-іншому. Будемо розбиратися по кожному футболісту суперника, по їх тактичних діях. І думаю, що до першого весняного туру ми підійдемо вже готовими. Будемо мати повну інформацію по команді Рух і підійдемо до цього матчу в бойовій готовності.

Що стосується самого матчу, то, як говорять, як розпочнеш – так і буде на протязі чемпіонату. Зрозуміло, що  в цьому матчі хочеться досягти позитивного результату і ми будемо налаштовувати футболістів тільки на перемогу. А вже як вийде – подивимось.

– Агробізнес конкуруватиме з командами, які ставлять завдання підвищитись в класі. У волочиської команди таких завдань немає. Чи буде достатньою мотивація у футболістів у матчах з лідерами?

– Я не знаю, на якому місці ми закінчимо сезон. Закінчимо на першому, другому чи третьому – там будемо бачити. Як кажуть, апетит приходить під час їжі.

Але, як би там не було, за футболістами слідкують перш за все, коли їх команда знаходиться в лідируючій групі. Це теж важливий фактор для мотивації.

А взагалі, чому б нам не поставити собі мету якомога вище піднятися в турнірній таблиці? Яке б не було місце  перше, друге чи третє. Будемо до цього прагнути. Не дивитимемось на інших суперників, просто будемо виходити на футбольне поле і робити свою роботу. Якщо робитимемо її правильно, футболісти проникнуться нашою ідеєю, – то результат сам по собі нікуди не дінеться.

fcab.com.ua

You May Also Like