Собуцький: «Переміг здоровий глузд»

В інтерв’ю телеканалу Футбол почесний президент «Агроюізнеса» Олег Собуцький про коментував останні події в Першій лізі.

– Говоримо про ситуацію, яка вже, сподіваємось, завершилась. Перша ліга має грати. І за пропозицію вашого клубу цікаво запитати, тому що ви від самого початку були за догравання сезону. Це при тому, що ваш клуб не подавав на атестацію Прем’єр ліги. В чому ваша мета і зацікавленість в тому, щоб дограти цей сезон? І чому позиція була настільки активною?

– Позиція моя була настільки активною, тому що ми всі, хто заявлялись на чемпіонат Першої ліги, набирали гравців, старалися, щоб чемпіонат був дуже цікавим. На мою думку, перша частина чемпіонату справді, як всі бачили, була дуже цікава. І, однозначно, ми мусили відстоювати свою позицію, позицію наших футболістів, щоб грати. Тому що на сьогодні наші футболісти без футболу знаходяться вже тривалий час.

Перша ліга – це така собі крайня сходинка перед Прем’єр-лігою. Вона виконує важливу функцію – готує футболістів для УПЛ… Наша позиція була незмінною із самого початку, щоб дограти повноцінно цей чемпіонат.

– Ми знаємо, що ви дуже амбіційна людина і ваш клуб теж. Попри те, що не виходите в Прем’єр-лігу цього сезону, у вас стояла мета потрапити в призери. Чи так це і чи це був один з принципів, чому ви хотіли дограти сезон?

– Однозначно, так. Ми старались досягти цього. Збирались і ретельно працювали на зборах в Туреччині, кожен день крок за кроком намагалися йти до медалей. Як би зараз не стояло питання,  чи ми йдемо в Прем’єр-лігу, чи ні. Хоча перед початком чемпіонату я казав, що в цьому сезоні ми не підемо в УПЛ, тому що в нас ще не буде готовий стадіон. Але однозначно ми будемо намагатися включитися в боротьбу за медалі.

– Знаємо, що рішення за догравання чемпіонату прийнято і намагаємося розібратися в тому, що стало ключовим в його прийнятті. Ви були всередині цієї події. Чи можете відкрити секрет – що повпливало на те, що більшістю голосів клуби все ж таки пішли на догравання?

– Переміг здоровий глузд. Перемогло втручання в ситуацію Української асоціації футболу. Безпосередньо сам президент приїхав. Як всі чули, президент УАФ сказав: будемо тут доти, поки не вирішимо це питання. І вдалось переконати клуби, щоб ми дограли повноцінно чемпіонат.

– Чи правда, що одним з аргументів був той, що клуби Прем’єр-ліги не готові були прийнятичерез зупинку Першої ліги, до себе тих, хто виходить?

– Ну я вам це не можу сказати, я лише це читав у засобах масової інформації, не можу на це запитання дати відповідь.

– Перед початком сезону всі клуби Першої ліги брали на себе зобов’язання змагатися до останнього, виконувати Регламент. У підсумку так сталося, що одні клуби тримали інших «в заручниках» – не хотіли догравати. Чи не вважаєте ви, що ПФЛ мала з самого початку зайняти тверду позицію – або ми граємо чемпіонат за Регламентом, або ж ми його анульовуємо і вважаємо, що сезон не відбувся, ніхто нікуди не підвищується, ніхто нікуди не вилітає?

– Дійсно, на мою думку, ПФЛ на першому зібранні Ради ліг повинна була мати свою принципову позицію: є Регламент і Регламент потрібно виконувати. Однозначно. Тому що, якщо ФІФА, УЕФА дозволили, Прем’єр-ліга розпочалася, УАФ сказала, що можна грати, міністерство охорони здоров’я дозвіл теж дало, – то ми однозначно мали грати Першу лігу.

– Запитання до вас, як віце-президента УАФ, члена Виконкому. Тиждень тому ПФЛ на Раді ліг, де щоправда не було всіх учасників Першої ліги, прийняли рішення грати і чекали, що Виконком затвердить це рішення швидше. Зараз виходить, що тиждень начебто втратили, тому що рішення все одно затверджене. Чому так сталося?

– Багато клубів почали маніпулювати. Побачили, що ситуація сьогодні не до кінця зрозуміла. Дехто грав на цьому, що не може виконати медичний протокол, дехто сказав, що сьогодні не у всіх областях однакова ситуація з COVID-19. Особливо це стосується двох команд. Якщо президент команди, яка сьогодні на першому місці, заявляв, що вони будуть грати, то в командах, які на другому та третьому місцях, ситуація не до кінця зрозуміла, особливо в команді, яка на третьому місці, були проти. Я цього не розумію.

– Хочеться запитати про клініку, яка буде тестувати клуби. Чи знайшли, де Агробізнес буде проходити тести на коронавірус?

– Однозначно, ми знайшли клініку, з понеділка робитимемо тестування.

– Скільки це буде коштувати вашій команді? Чи знайшли, може, якісь партнерські угоди? Чи УАФ не намагалась знайти для всіх клубів Першої ліги такий варіант, скажімо з рекламою на партнерських відносинах?

– Зараз є вже дуже багато компаній, і ціни тестування починають різко опускатися вниз. Сьогодні можна пройти ПРЛ-тести за 1000, за 700 гривень вже є пропозиції. Це є недорого, якщо взяти бюджет клубу. Ми прораховували: якщо тест коштував 1700 грн, це для клубу Першої ліги потрібно було 5-7%, в залежності від бюджету, щоб виконати медичний протокол. Сьогодні ціни впали і це буде набагато дешевше…

– Чи варто нам далі очікувати лише спортивну боротьбу в Першій лізі, чи поставлено уже крапку в цій історії? Чи ще будуть якісь скандали у вашому дивізіоні?

– Я б хотів, щоб тим, що сталося вчора (11 червня) на Конференції ПФЛ, ми закінчили ці всі обговорення, звинувачення. Кожен повинен розпочати з себе. Наприклад, ми собі кажемо: ми повинні виконувати зобов’язання, які на себе взяли. Так повинен робити кожен клуб і тоді не буде ніяких нарікань, неправдивих і абсурдних звинувачень. Потрібно, щоб переміг здоровий глузд. Потрібно, щоб кожен відповідав за себе і все в нас буде добре. І звісно, найголовніше на сьогодні, щоб розповсюдження коронавірусу не продовжувалося і наша країна, як і весь світ, вийшли з пандемії.

– Наостанок хочемо запитати про ваш клуб. Зрозуміло, що цього року ви не йдете в Прем’єр-лігу. Коли все-таки подаватимете на атестат в УПЛ і коли ставитимете собі за мету опинитися серед найсильніших в Україні?

– Щоб йти в Прем’єр-лігу, потрібно, щоб наш глядач йшов на стадіон. Якщо ви звертали увагу, в нас завжди було на стадіоні багато людей. Меньше трьох тисяч ніколи не було, було і набагато більше. Ми хочемо грати для свого глядача. Якщо ми на наступний рік збудуємо західну трибуну, ми однозначно будемо заявлятися в Прем’єр-лігу.

Офіційний сайт «Агробізнеса»

You May Also Like