Собуцький: «Впевнений, мені вдасться відстояти чесне ім’я»

Почесний президент «Агробізнеса» Олег Собуцький – про найближчі дії стосовно рішення КДК.

– Три тижні тому КДК УАФ ухвалив рішення про ваше довічне відсторонення від футболу. Як на це відреагували?

– Думаю, що вже всі чули про події, які сталися 15 липня у Волочиську на стадіоні «Юність», де зустрічалися «Агробізнес» та «Минай». Зараз складно про це все говорити, ситуація багатьом людям залишається незрозумілою. Ще до матчу одразу з кількох різних джерел знали про змову арбітрів з суперником. Розуміли, що нашу команду будуть засуджувати.

Спостерігав за  матчем за стадіоном, зі сторони парку через металеву огорожу. Вболівальники, серед яких були колишні професіональні гравці, запитували, чому до «Агробізнеса» упереджено ставляться арбітри. Після завершення матчу вболівальники почали рухатися в напрямку стадіону. Це все зафіксовано на фото, є всі докази. Люди були налаштовані на самосуд, розправу над арбітрами. У тому числі там були і ветерани АТО. Я попросив всіх не чинити цього і сказав, що з арбітрами буду розмовляти сам.

По завершенню матчу зайшов у суддівську кімнату, в якій попередив арбітрів, щоб вони не поспішали з виходом за межі стадіону, адже люди були надзвичайно невдоволені об’єктивністю суддівства, та розповів арбітрам, що вони вбивають команду, вбивають футбол. Опісля зайшли двоє вболівальників, які їздять на всі матчі ФК «Агробізнес», за ними зайшли стюарди. Я, стоячи у суддівській, почув, як за спиною ці хлопці задавали питання суддям. Роман Моха сказав арбітру: «Я з-під Донецька повернувся ледве живим, а ти мене на моєму полі вбиваєш». Суддя Іванов відповів: «Какого мілого ти там дєлал? Тебя туда нікто не посилал». Це дуже образливі слова для кожного воїна, для кожного патріота України.

Відзначу, що Роман Моха є спортсменом, три рази був в зоні ООС / АТО, у нього контузія. Знав, що ця розмова може закінчитися неприємністю. Побачив, як Моха почав бігти на арбітра, почалася бійка, і я намагався стати перед Івановим, адже розумів, що все може закінчитися плачевно. На жаль, у хлопців не витримали нерви, і вони не стрималися. У підсумку, Роман Моха встиг завдати декілька ударів Іванову через його образливі слова.

Чому арбітри відразу про це не написали? Вони поїхали за місто і через дві години написали заяву. Потрібно розібратися, хто їм давав такі вказівки. Не розумію, чому вони написали заяву на мене? Це повний абсурд, адже я нікого не бив. Зараз поліція почала розбиратися у цій справі, тому впевнений, що скоро всі дізнаються правду.

Я два дні нічого не говорив і вважаю, що це було моєю помилкою. Проте, на це були свої причини. Не хотів підставляти свого побратима Романа Моху. Також не хотів, щоб всі говорили, що в УАФ процвітає сепаратизм. Це говорю про слова судді Іванова. Через два дні до мене на роботу підійшов Роман Моха. Він сказав, що собі цього не зможе простити і, якщо не розповім правду, він сам напише заяву в поліцію.

– Вас не здивувало, що з моменту інциденту до моменту рішення КДК пройшло всього вісім днів?

–  Я за чесний футбол і не граюся ні з ким у піддавки. Я не заробляю на футболі, а, навпаки, витрачаю власні кошти на розвиток українського футболу. Утримую багато команд: ветеранські, дитячі, команду Першої ліги. Можливо, я комусь і перейшов дорогу.

Мій представник на засіданні КДК клопотав про оголошення перерви, щоб надати додаткові докази, зокрема, щоб в ситуації, яка трапилася, розібрались поліція та суд. Проте КДК вирішив відразу виносити рішення. Також було винесене рішення про стягнення з футбольного клубу максимально можливого внеску в розмірі 500000 гривень, але ж футбольний клуб навіть не запросили на засідання КДК. Тому, я вважаю, рішення і щодо мене особисто, і щодо футбольного клубу не є справедливими.

– Яким бачите вихід з цієї ситуації?

– Впевнений, що слідство розбереться, оприлюднить правду. Що стосується арбітрів, які на мене наговорили, то Бог їм суддя. Все одно всі знатимуть правду. Впродовж останнього місяця багатьом каналам давав інтерв’ю, але жоден із них не дав правдивої інформації. Чомусь багато моїх слів просто вирізають і не дають в ефір. Це мене ображає та обурює. До мене підходять ветерани АТО, вболівальники, багато колишніх футболістів і ніхто не знає цієї інформації, яку я вам сказав у цьому інтерв’ю, адже мої слова просто вирізалися. Розумію, що всі бояться резонансу, але так робити не можна.

– Ви зараз подаватимете апеляцію та чекаєте рішення апеляційного комітету?

– КДК УАФ  23-го липня дуже швидко провів своє засідання. Такі справи раніше розглядалися місяцями, заслуховувалися позиції сторін, збиралися докази. А тут вони зібралися моментально і за якусь годину зробили вирок. Саме рішення з мотиваційною частиною прийшло лише 11 серпня. Переконаний, що члени КДК не до кінця розібралися в ситуації та прийняли поспішне рішення. Мені це дуже неприємно.

Арбітрів, які нас засудили, не лише не покарали, а навпаки, похвалили за хорошу роботу. Наш матч розбирали спеціалісти з  Іспанії, й вони сказали, що на 99,7% арбітр мав ставити пенальті у ворота «Минаю». Думаю, що керівництво комітету арбітрів має більше часу працювати над підвищенням кваліфікації арбітрів і займатися виключно футбольними речами.

– Є впевненість, що ваші аргументи будуть почуті?

– Люди мають знати правду. Що стосується органів футбольного правосуддя, то ще 17-го липня передали всі необхідні матеріали в КДК. Роман Моха розповів, як все було насправді. Роману складно було зорієнтуватися, вони почали його заплутувати, давали багато додаткових питань, які не пов’язані з ситуацією на стадіоні. Представники КДК багато раз повторили те, що за неправду його посадять. Можу запевнити, що наш щирий патріот Роман Моха сказав все як було насправді. Він завжди говорить правду. Свідчення інспектора по роботі з вболівальниками ФК «Агробізнес» взагалі не врахували при винесенні рішення. Люди хотіли пояснити ситуацію, а їм відмовили.

– На вашу думку, коли у цій справі буде поставлена крапка?

– Наші юристи зараз займаються питанням, бо є серйозні претензії до цього рішення КДК УАФ. Зараз вже подали апеляцію. Чому не зробили цього раніше? У нас не було на руках «повного» рішення. Впевнений, що мені вдасться відстояти чесне ім’я, бо маю головне – правду. В будь-якому разі, взяті на себе зобов’язання виконаю до кінця. Це стосується національної збірної ветеранів, яка об’їздила всю Україну та світ, об’єднуючи людей навколо футболу. Пообіцяв хлопцям, що буду підтримувати їх, бо за цей час ми стали однією великою футбольною родиною. Також це клуб «Агробізнес», ветеранські, аматорські команди, дитяча школа, реконструкція стадіону та будівництво клубної бази. Попереду багато роботи на благо футболу та України.

sport.ua

You May Also Like