Чижевський: «Буде дуже багато претендентів на підвищення»

Головний тренер «Агробізнеса» Олександр Чижевський – про минулий сезон та очікування від нинішнього.

«Зрозуміло, що осад залишився, тому що до останнього прагнули зайняти призове місце. І все для того робили, до того йшли. Нам не вистачило зовсім трішки. В останньому турі не все від нас залежало. Хоч ми і отримали перемогу над Оболонню, але наші основні конкуренти теж взяли свої очки. Та все ж, загалом я задоволений, команда набрала таку ж кількість очок як та, що зайняла третє місце. Вважаю, що на призове місце наша команда заслуговувала. Але це футбол. Від того нікуди не дінешся. Хтось вище, хтось нижче… Та все ж наша команда показала той футбол, після якого варта була знаходитися в призерах», – повідомив Чижевський в інтерв’ю пресслужбі «Агробізнеса».

«В першу чергу, в хороших результатах команди в цьому сезоні є заслуга попередників, що працювали переді мною. І Маркевича, і Іванова. Тому що будь-який тренер, яким би він не був, не може за короткий термін часу сформувати таку хорошу боєздатну команду. Тому я хочу подякувати, в першу чергу тим тренерам, які працювали до мене і залишили дуже хорошу зіграну команду. Зрозуміло, будь-який тренер, що приходить у футбольний клуб, має своє бачення в ігровому плані і плані тактики. Деякі зміни в гру Агробізнеса я вніс. Якщо підсумувати, то зрозуміло, що команда змінилася перш за все в тактичному плані. Влітку Агробізнес став грати по іншій тактичній схемі, аніж до цього. Вважаю, що ці зміни принесли нам хороші результати і команда у кінці минулого сезону показувала змістовний футбол».

«Гордитись можу тим, що команда справді грала в цікавий, комбінаційний, атакувальний футбол, ми забивали багато м’ячів. Щодо тренерського штабу – професіоналізмом моїх помічників. Був правильно поставлений тренувальний процес. Ми пройшли до офіційних матчів тривалий та важкий період часу з різними етапами та негараздами (зокрема, карантин), але в нас практично жоден футболіст не випав з обойми через якісь травми, чи по інших причинах. В першу чергу це заслуга нашого тренера по фізпідготовці Сергія Ваколюка, а також мого помічника Михайла Дячука-Ставицького. Весь тренувальний процес  був правильно поставлений як в плані відновлення, так і в плані тренувального процесу. Хоча, під час сезону тренувального процесу як такого й не було через насичений графік, але було багато переїздів, відновлень. Все одно треба ще «вгадати», як то все налагодити, підвести, і те приємно, що в команди не було спаду. Значить правильно був поставлений тренувальний процес».

«Щодо розчарування – то чим можу розчаровуватись? Лише одним. Що ми не зайняли призове місце. А в плані футболу я задоволений і грою, і відношенням футболістів і роботою усього нашого обслуговуючого персоналу, всіх хто має відношення до нашої команди, до роботи на благо клубу».

«Втрата Кухарука та Бойчука? Зрозуміло, що кожному тренеру хочеться втримати той склад, який був награний за певний, а то й тривалий час. Тим більше, якщо команда показує  хороший футбол. А названі футболісти, вважаю, були одними з лідерів нашої команди. Кухарук в середній лінії, Бойчук – у захисній ланці. Але від того нікуди не дінешся. Це нормальне явище… Я на те наголошував: хлопці, щоб на вас звертали увагу, мусите з командою знаходитися в лідируючій групі. Тому що, якщо будете «пасти задніх» – на вас ніхто увагу не зверне. Так воно і сталося, на Бойчука і Кухарука звернули увагу команди Премєр-ліги. Цілком зрозуміло, що кожен футболіст шукає собі кращого життя.

«Це ще добре, що від нас лише троє пішло. Могло піти більше п’яти. Але, слава Богу, кістяк команди зберегли. Взяли двох футболістів, Євгена Немтінова з Полісся і Михайла Писка. Ми закрили ті позиції, де найбільше потребували підсилення, а саме Писка як лівого захисника, Немтінова можна використовувати в середині поля. Цей футболіст може зіграти як всередині, так і на бровці. Селекція, насправді, йде круглий рік. Це світова практика. Буде можливість взяти якогось кращого футболіста, ніж наші гравці – зрозуміло,  будемо брати, тому що це нормальний процес, здорова конкуренція в команді. Кимось підсилюватимемось, а з кимось будемо прощатися – нікуди від того не дінешся».

«Наш засновник перед всіма футболістами та перед тренерським штабом поставив завдання виходу в Прем’єр-лігу у цьому сезоні. Вважаю, що цього сезону теж, як і в минулому, буде дуже багато команд-претендентів на підвищення в класі. Таких як Волинь, Оболонь, Чорноморець, Металіст 1925. Агробізнес в тому числі… Зараз можна усього очікувати від будь-якої команди. Перша ліга дуже непередбачувана. Якщо у Прем’єр-лізі щось можна спрогнозувати, наприклад, хто займе призові місця, то в Першій лізі, як ми переконалися по минулому чемпіонату, більшість команд рівні і не знаєш, де можеш втратити очки».

You May Also Like