Ігор Бадло – найкращий тренер туру Другої ліги

Головний тренер «Епіцентра» вперше відзначений авторитетними колегами.

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Другої ліги сезону 2020/21. Лауреат об’єднання у Другій лізі – головний тренер дунаєвецького «Епіцентру» Ігор Бадло. Його підопічні обіграли на своєму полі галицькі «Карпати» (2:0), довівши свою переможну серію в усіх турнірах до чотирьох матчів.

1. Номінальний результат команди – 4

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Суто номінально матч не був центральним у турі: «Карпати» з міста Галича – такий же дебютант Другої ліги, як і «Епіцентр», до того ж, менш успішний в попередньому й нинішньому сезоні. Проте на тому шляху, який обрав «Епіцентр», не можна ділити матчі на основні та другорядні, і те, як дунаївчани переграли суперника, що добре посилився, показує їхню готовність стабільно працювати на результат.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

«Епіцентр» не мав особливих кадрових втрат напередодні звітного туру, втім, на відміну від суперника, який раніше вилетів із Кубка України, тренерський штаб дунаївчан повинен був швидко відновити кондиції колективу після фізично та емоційно виснажливої перемоги над першоліговою «Нивою» (Тернопіль).

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Зважаючи на складний графік, а «Епіцентр» є одним із всього лише трьох клубів, що кваліфікувалися в 1/16 фіналу Кубка України, тренери мали провести точкову, але ефективно рокіровку стартового складу. Відзначимо, що фланговика Рацу замінив В.Кузів, а опорника Кіцака – форвард Івашко (з певними змінами в тактиці). Відразу четверо новачків зіграли з перших хвилин, що свідчить про те, що точкове посилення «Епіцентру» виявилося ефективним.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Епіцентр» – одна із тих команд, яка системно та послідовно використовує тактику гри з трьома захисниками. Таким чином, залежно від суперника, їхня схема може читатися як 5-4-1 чи навіть 5-3-2. Потужний оборонний блок із гравцями з хорошим першим пасом гарантує швидке переведення м’яча між лініями, гравці атаки пресингують та несуть загрозу починаючи з рубежа фінальної третини поля, а особлива роль форвардів Івашка та Барбоси дозволяє вигравати чимало боротьби на чужій половині.

5. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

«Епіцентр» після «срібного» сезону в аматорському чемпіонаті України, підвищення в класі та здобуття професіонального статусу провів чотири матчі. І здобув чотири перемоги без пропуску м’ячів із загальним рахунком 10:0! Ясна річ, як новачок дивізіону, дунаєвецький клуб ще повинен буде зустрітися з кожним із суперників по Другій лізі, щоб перевірити в бою свої сили та заслужити право вважатися авторитетом на цьому рівні, але вже зараз відзначаємо блискучий старт «Епіцентру», який, попри досить серйозне оновлення складу, виявився на початку сезону 2020/21 більш цілісним і налагодженим, аніж багато хто із старожилів змагань.

Лауреат 3-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 

Ігор Бадло («Епіцентр» Дунаївці)

Середній бал – 4,6

uafc.org.ua

You May Also Like