Олександр Чижевський – найкращий тренер 12 туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки 12 туру Першої ліги.

«Агробізнес» минулого сезону до заключних турів боровся за медалі. Проте нинішній чемпіонат став справжнім випробуванням на міцність для команди, відразу кількох основних гравців якої запросили в клуби Favbet Ліги. Переживши зміни в тактичній схемі, болісний процес награвання оновлених ігрових зв’язок і пошуку своєї гри, волочиський клуб знову наближається до групи лідерів.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер волочиського «Агробізнесу» Олександр Чижевський. Його підопічні здобули вольову перемогу над «Кременем» (5:1), вперше за місяць повернувшись у п’ятірку найкращих.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Номінально матч двох середняків був далеким від загальної уваги, але при цьому був важливим для турнірної інтриги. По-перше, враховуємо турнірну ситуацію – «Агробізнес», який за останній місяць набрав крейсерський хід, отримував реальний шанс повернутися в першу п’ятірку. По-друге, «Кремінь» став незручним суперником для волочисців – не забути осінню поразку на виїзді 0:4, та й загалом до цього «Агробізнес» ніяк не міг обіграти кременчужан.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 3

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У лазареті «Агробізнесу» перебували захисник Палюх і півзахисник Немтінов – уже в дебюті матчу зазнав травми основний воротар Мозіль (його вдало замінив Воробей). Але буде справедливо врахувати, що у «Кременя» не змогла зіграти ціла група основних гравців: захисники Головко, Курелех, Чеботаєв і Брюхов, півзахисники Зубков і Білоус. Це позначилося як на загальній боєздатності гостей, так і на можливостях внести зміни під час гри.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Тренерський штаб під керівництвом Чижевського проявив дбайливість і творчість у роботі зі своїми кадрами. Багатьом гравцям знайшли нове застосування, розкрили в них нові грані таланту. Конкретизуємо. Приміром, вінгер І.Когут цього сезону врятував для команди позицію лівого захисника, значно ослаблену відходом в УПЛ колишніх основних гравців. Для юного опорника Дідика знайшли місце правого центрального захисника. Черненко, добре відомий як фланговий півзахисник, повернувся в центр, де в юності також подавав великі надії – натомість, лівіше грав Груша. Вище на фланзі спробували новачка Ярмоленка.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Порівняно з переможним матчем проти «Чорноморця» (перемога 1:0 на полі лідера) тренерський штаб волочисців провів три зміни. По-перше, повернулися в гру після дискваліфікації основні центрбек і опорник – Юхимович і Думанюк, які замінили Слотюка та Косовського-молодшого відповідно. По-друге, шукаючи нові варіанти в атаці Груша вийшов замість Семенюка ліворуч у півзахисті, а Семенець повернувся в атаку, де раніше пробувався Петров. Усі заміни безпосередньо (і якісно) позначилися на боєздатності команди.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це третя поспіль перемога «Агробізнесу» із загальним рахунком 9:1. Попри те, що не всі матчі команда провела в рідному Волочиську (цього разу через санітарно-епідеміологічну ситуацію приймала «Кремінь» у Винниках Львівської області), вона виграла всі п’ять домашніх поєдинків у поточному чемпіонаті. Це похвальна сталість, яка свідчить про злагодженість та хорошу керованість команди.

Лауреат 12-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:

Олександр Чижевський («Агробізнес» Волочиськ)

Середній бал – 4,6

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу

You May Also Like