Собуцький: «Головне завдання – увійти в українську Прем’єр-лігу»

Засновник волочиського «Агробізнеса» Олег Собуцький підсумував першу половину сезону.

– Ви були в Полтаві на матчі Кубка України Агробізнес – Ворскла. Які враження після перемоги Агробізнеса?

– Неперевершені. Тому що ми грали з грандом українського футболу. Команда Ворскла зараз в лідерах, займали третю сходинку в турнірній таблиці Прем’єр-ліги. Мають прекрасних футболістів. В них дуже досвідчені тренери на чолі з Юрієм Максимовим та Віктором Уляницьким. Дуже задоволений грою нашої команди. Як показав результат – 1:0, ми вийшли в ¼ Кубка України. Це для нас є дуже важливим, дуже великим досягненням.

– Взагалі на такий результат були сподівання перед матчем?

– Скажу чесно, мені часто сняться сни, і практично завжди вони збуваються. Ось і за два дні до матчу приснилось, що ми виграли з рахунком 3:2. Виграли насправді з рахунком 1:0 – але практично підтвердилось. Тож, їдучи в Полтаву я був спокійний і впевнений у позитивному результаті. Щоправда, у другому таймі перехвилювався, коли розпочався від Ворскли тиск на наші ворота, та все ж, був впевнений, що ми переможемо.

– Як вас вітали після цієї кубкової перемоги?

– Вітали дуже багато людей. Скажу чесно, ще не відписав усім SMS чи по вайберу. Причому найпершими, що несподівано, привітали наші друзі з Севільї. Звісно багато вітань надійшло з України, були також з Канади, Америки. Скрізь є багато уболівальників, які уболівають і вірять у нашу команду. Звичайно, нас також привітали хлопці з національної збірної України серед ветеранів. Також, згодом після матчу, подзвонили мені тренери з Ворскли – Юрій Вільйович Максимов та Віктор Уляницький. Вони теж нас привітали, сказали, що в нас справді хороша команда.

– Перейдемо до загальної оцінки виступів ФК Агробізнес в осінній частині чемпіонату. Що можете сказати з цього приводу? Чи є перше місце у турнірній таблиці для  вас несподіванкою?

– В минулому році ми розділили третє місце з командою Інгулець, яка сьогодні виступає в Прем’єр-лізі не на останньому місці. Ми залишили з минулого сезону тренерський штаб, який підібрав кваліфікованих футболістів. Перед початком чемпіонату ми поставили завдання тренерському штабу, команді, вийти по підсумках сезону в українську Прем’єр-лігу. Старт вийшов у нас не дуже вдалим. Хоча були матчі, в яких ми повністю перегравали суперників, але десь не було везіння та фарту на нашій стороні. Та згодом хлопці вийшли з цієї такої собі «психологічної ями». Тренерський штаб зумів довести до футболістів, що вони можуть бути найкращими, що вони є сильними… І сьогодні ми бачимо результат – вісім поспіль перемог – сім в чемпіонаті і восьма над командою Прем’єр-ліги в Кубку України – це є велике досягнення. Однак не є несподіванкою для мене.

– В нас не тільки здобуто хороші результати. Фахівці також відзначають якісний, атакуючий та видовищний футбол у виконанні Агробізнеса. Що головніше для вас – результат, чи, все-таки, видовищність?

– Неможливо визначити, що важливіше. І це, і це повинно бути важливим. Сам результат, якщо футбол «сухий», глядачами не сприймається. В цьому році глядачів, на превеликий жаль немає на футбольних трибунах, футбольних стадіонах, але люди дивляться футбол по телебаченню, через інтернет і хочуть видовищності. Тож для мене і одне, і друге є дуже важливим.

Щодо атакуючого та видовищного футболу, то на мою думку, це результат вміння тренера Олександра Арсенійовича Чижевського і усього тренерського штабу довести хлопцям як побудувати гру, як діяти на футбольному полі, щоб показувати не лише результативний, а й видовищний футбол для глядачів.

– Ще коли команда була в аматорах, якось в розмові ви натякнули, що, можливо, колись наша команда зіграє в Лізі Чемпіонів, що ви до того прагнете. Зараз Агробізнес бореться за вихід у Премєр-лігу. Наскільки ближчим стало здійснення високої мрії?

– Звичайно, за Лігу Чемпіонів я на сьогодні ще не готовий говорити, хоча, звісно, ми б хотіли колись завоювати право зіграти в цьому престижному турнірі. Але в нас зараз головне завдання – в цьому сезоні увійти в українську Прем’єр-лігу.

І ще є один фактор. У всьому світі сьогодні панує коронавірус. Найголовніше, щоб ми усім світом його перемогли. Переможемо коронавірус, позбудемося негараздів, зв’язаних з пандемією, повернемо глядачів на трибуни… Тоді буде змога розвивати команду, розвивати футбол із підвищеними темпами.

– Відомо, що Агробізнес подав на атестацію в УПЛ. На якому етапі йде робота підготовки інфраструктури, усього необхідного, щоб пройти процес атестації?

– Є багато різних факторів, від яких залежить проходження атестації. Зокрема, багато питань залежить від міської ради, з якою в нас не завжди було взаєморозуміння. Після останніх місцевих виборів, сподіваємось, спілкуватимемось напряму і владнаємо низку питань, від яких залежить можливість проведення футбольних матчів рівня Прем’єр-ліги у Волочиську. Будемо доводити владі, що в місті є футбольна команда високого професіонального рівня, яка заслуговує на увагу. Команда, яку бюджет не фінансує жодною копійкою. Фінансуємо її самі. Не просимо допомоги. Просимо лише дозволу збудувати на стадіоні трибуну, зробити освітлення, все необхідне згідно вимог до проведення матчів Прем’єр-ліги. Щоб усі люди, жителі міста, мали змогу прийти на стадіон і комфортно подивитися футбольні матчі рідної команди. За кожен матч, який проходив на стадіоні Юність у Волочиську за участю команди Агробізнес не було зібрано жодної копійки. Далі в нас теж в планах цього немає. На мою думку, існування футбольної команди високого рівня – для міста це престижно. Тому що наше місто стало за останні роки більш відомим в Україні саме завдяки нашій футбольній команді. Всі вже знають, де воно знаходиться, як правильно вимовляється і для Волочиської громади це лише плюс.

Офіційний сайт ФК «Агробізнес»

You May Also Like