Чижевський: «Тішить, що команда відновлює малюнок гри»

Головний тренер «Агробізнеса» Олександр Чижевський – про турецький збір.

– Можна вважати, що ми розділили тренувальний процес на дві частини. Першу, коли команда набирала кондицій та ігрової форми пройдено. Друга розпочалася. Які на цьому проміжному етапі можна зробити висновки про підготовку команди в Туреччині?

– В нас все йде за планом. Раніше я говорив, що ті дві перші гри, коли ми пропустили вісім м’ячів, мали свої об’єктивні причини, тому що команда після довгої перерви вперше вийшла на трав’яне поле.  

Але чого б  ми не очікували, які б висновки не робили, ми розуміємо, що знаходимося на правильному шляху і коли команда втягнулася через тиждень, з Атирау вже була зовсім інша гра, як у фізичному плані, так і тактичному. Потім ми грали з грузинами. Вважаю, що в цих матчах наша перевага на футбольному полі була очевидною. Зіграли внічию та перемогли в останньому на сьогодні матчі команду, яка знаходиться у вищій лізі Грузії в лідируючій групі.

Найголовніше, що ми відновили ці кондиції, які необхідні команді. Зрозуміло, що зараз ще не на сто відсотків. Але в нас ще є час до кубкового матчу. Є час підтягнути, щоб команда була цілком готова.

Тішить, що команда відновлює той малюнок гри, що був у нас до зимової перерви, коли футболісти показували яскравий футбол. І я задоволений зараз тими матчами, які ми провели після двох поразок в плані самої гри.

– Перед початком турецьких зборів ви говорили, що спочатку кожен футболіст отримає приблизно однакову «порцію» ігрового часу в спарингах, а в другій частині награватимете склад команди на найближчі офіційні матчі. Чи є вже уява про «основу» команди?

– Зараз ще рано говорити однозначно, що  вже сформований основний склад. Тому що в нас в команді є двадцять чоловік і кожен своєю грою заслуговує вийти на футбольне поле. Для того є збори, щоб надати всім шанс. Те, що ми і робили в попередніх чотирьох матчах, в яких кожному була надана можливість проявити себе на футбольному полі.

Остаточні висновки робитимемо ближче до гри з Шахтарем. Зрозуміло, що зараз вже йдуть ігри, в яких ті, що виходитимуть в першому таймі, проводитимуть на футбольному полі по 70-75 хвилин, тому що треба потроху награвати основний склад. Але футбол – то така річ, що сьогодні один, завтра – інший. Хто краще буде проявляти себе у відповідний момент, той вийде на футбольне поле.

– Ми зіграли п’ять матчів і всі суперники були сильними, не було завідомо «прохідних» команд. Всі з вищих дивізіонів. Чи задоволені складом наших суперників і наскільки це важливо для тренувального процесу?

– Я завжди хочу, щоб команда, яку треную, грала з сильними суперниками під час підготовки. Але це залежить від двох сторін. Команди з найвищих дивізіонів, як показала попередня практика, не дуже бажають грати з командою першої ліги. Але на цьогорічних зборах хороші команди самі просяться, щоб зіграти з лідером другого українського дивізіону. Тому що всі аналізують статистику нашого виступу. І на сьогоднішній день нам підібрали дуже хороші спаринги. Як я говорив, задоволений зіграними матчами і тими командами у суперники, яких організатор зборів предоставив нам на турецьких зборах.

– Третього березня відбудеться кубковий матч із Шахтарем, потім буде 15 днів перерви до наступного офіційного матчу. Як Агробізнес готуватиметься до старту у Першій лізі?

– Після кубкового матчу повертаємось у Волочиськ. Команді буде надано два дні вихідних. 6 березня команда заїжджає у Винники, де проведе мінізбори до 13 березня, щоб підготуватися до першого виїзного матчу у Херсоні.

Офіційний сайт ФК «Агробізнес»

You May Also Like