Віталій Костишин – найкращий тренер туру Другої ліги

Перемога над «Карпатами Галич» не залишилася поза увагою футбольних спеціалістів.

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2020/21. Відразу два центральних матчі туру були в північно-західній групі Другої ліги. І якщо в Дунаївцях нічия закрутила інтригу, то «Поділля» створило підґрунтя для максимальної вигоди від очного матчу своїх суперників, вигравши в Бурштині та зрівнявшись з лідером. Тож сьогоднішній лауреат Об’єднання у Другій лізі – головний тренер хмельницького «Поділля» Віталій Костишин. Його підопічні завдали поразки галицьким «Карпатам» (2:1 на виїзді), перегравши безпосередніх конкурентів.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Супер-матч: для господарів не було іншого виходу, крім як грати тільки на перемогу, адже вони програли в Хмельницькому в першому колі (зараз очні зустрічі – перший фактор при рівності очок), а також суттєво відстали від першої трійки. А от гості в випадку перемоги могли навіть захопити перше місце.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 3

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У гостей були свої моменти (наприклад, форвард Карпенко через пошкодження був замінений в попередньому матчі й цього разу починав гру в запасі), але є підстави вважати, що у суперників втрати були суттєвішими. «Карпати» (Галич) втратили через вилучення захисника Никитюка, через травми та хвороби – півзахисників Козака та Патанеллі, нападників Бея та Деду. Це суттєво скорочувало можливість зміни через заміни та варіативність складу.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з матчем проти ФК «Чернігів» (перемога 1:0 вдома) хмельничани провели дві зміни в стартовому складі. Замість Павлюка вийшов Морговський, який повернувся в стартовий склад. А от Карпенка на вістрі атаки замінив Прильопа. Вихід Карпенка на заміну можна назвати вдалим рішенням – він значно пожвав гру й взяв безпосередню участь у двох голах.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Хмельничани використовують базову схему 4-2-3-1, в якій вирізняється мобільна група атаки. Костенко та Савошко часто подвоюють зусилля в своїй зоні, Каверін видає рейди зі зміщеннями з флангів і загостреннями. Форварди при цій схемі або діють в силовій манері (більше Салбак), або стають гармонійною частиною комбінаційної гри. Варто відзначити, що тренерський штаб правильно розрахував із вибором атаки, адже в першому таймі Прильопа виконав багато бігової роботи, намагався працювати без м’яча, а після перерви Карпенко оперативно загострив розігріту гру й взяв участь у результативних атаках.

5. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Вже місяць після поразки в Ужгороді не програє «Поділля» – чотири перемоги та одна нічия, лише один пропущений м’яч за цей час. За виїзними матчами та матчами суто весняної частини сезону хмельничани йдуть слідом за ФК «Ужгород» і демонструють досить стабільні результати.

Лауреат 24-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:

Віталій Костишин («Поділля» Хмельницький)

Середній бал – 4,6

Пресслужба ПФЛ

You May Also Like