ПФЛ: контури нового сезону

24 червня відбулося засідання чергової ХХІХ Конференції ПФЛ.

Як повідомляє офіційний сайт ПФЛ, присутні заслухали звіт про роботу Професіональної футбольної ліги України та за період звіт аудиторської компанії про фінансово-господарську діяльність за 2020 рік і фактичні витрати з 29.09.2020 по 23.06.2021 роки. Олександр Каденко виступив із доповіддю про підсумки проведення Всеукраїнських змагань з футболу серед команд клубів ПФЛ сезону 2020/2021. Повне виконання ігрової програми сезону, визначення переможців і призерів змагань, масовість і географічна широта змагань, турнірна інтрига – це все характеризувало сезон 2020/21 у наших змаганнях.

Окремим питанням було винесено отримання клубами членства в ПФЛ, а також вихід та виключення клубів зі складу ПФЛ. Як відомо, Верес (Рівне), Чорноморець (Одеса) та Металіст 1925 (Харків) підвищилися в класі та продовжать виступи в змаганнях ПФЛ. ПФК Карпати (Львів) зайняли останнє місце в Групі «А» Другої ліги (на відміну від МФК Миколаїв-2, клубна команда яких продовжує виступи, тож вони продовжать виступати в Групі «Б»).

В свою чергу, 12 клубів стали новачками змагань ПФЛ. Зокрема, це – ТОВ Карпати (Львів), МФА Мукачево, ЛНЗ Лебедин, Лівий Берег (Київ), Любомир (Ставище), АФСК Київ, АС СК Тростянець, ФК Суми, Скорук (Нікопольський район), СК Полтава, Вікторія (Миколаївка), ФК Вовчанськ. Серед учасників Першої ліги – її недавній чемпіон ФК Минай, який залишив змагання УПЛ за спортивним принципом.

Делегати Конференції ПФЛ проголосували за затвердження складу учасників та формату проведення Чемпіонатів України з футболу серед команд клубів Першої та Другої ліг сезону 2021/2022. Вислухавши побажання та рекомендації клубів, провівши широке обговорення та консультації, адміністрація ПФЛ винесла на голосування консолідований проект за схемою «16+16+16»: тобто, по 16 команд у Першій лізі, Групі «А» та Групі «Б» Другої ліги із плей-оф. Затверджено Регламент Всеукраїнських змагань з футболу серед команд клубів ПФЛ сезону 2021/2022, кошторис надходжень та витрат ПФЛ на сезон 2021/2022 та план-календар Всеукраїнських змагань з футболу серед команд клубів ПФЛ сезону 2021/2022. Погоджено додаток до Договору про організацію і проведення змагань серед команд клубів ПФЛ щодо компенсації витрат для проведення розрахунків з арбітрами, спостерігачами арбітражу з функцією делегата матчу на змагальний сезон 2021/2022.

Як повідомляє сайт Meta-ratings.com.ua, за підсумками 30 турів Першої ліги перші дві команди отримають прямі путівки в Прем’єр-лігу, а третю і четверту очікують стикові матчі відповідно з 14-ї і 13-й командами УПЛ. Колективи, які займуть у Першій лізі місця з 13-го по 16-е, понизяться в класі. На зміну їм прийдуть по дві найсильніші команди з двох груп Другої ліги. Клуб, який фінішує на 12-му місці в Першій лізі, проведе матч плей-офф з переможцем зустрічі між командами, що зайняли 3-е місце в обох групах другої ліги. Цей формат ще має бути затверджений Виконком УАФ.

Очікується, що жеребкування календаря у Першій і Другій лізі відбудеться 1 або 2 липня. Це викликано тим, що в кінці червня має з’явитися визначеність  відносно донецького «Олімпіка» в чемпіонаті УПЛ. У разі його відмови, потрібно буде шукати заміну серед команд першого дивізіону.

You May Also Like